Môj život so Sklerózou multiplex 2

Autor: Norbert Turai | 9.3.2011 o 14:36 | (upravené 12.3.2011 o 11:02) Karma článku: 10,24 | Prečítané:  2702x

Moje míľniky, vzostupy a pády, môj život, okamihy, ktoré navždy zmenili môj život. Ale chcem byť optimista, aj ked nie vždy to ide.

 

Skleróza multiplex je najčastejším ochorením nervového systému, ktoré môže viesť k trvalému postihnutiu a k predčasnému odchodu do dôchodku.Ja som  už dôchodca.  Som odkázaný na pomoc iných. Skleróza multiplex vedie  k poruchy videnia, poruchy citlivosti kože, neurózy. Spúšťacím mechanizmom sú zápaly na myelínových pošvách nervových vlákien.
Bohužiaľ vyliečenie tohto ochorenia nie je v súčasnosti ešte možné.  sám som podstúpol tri experimentálne liečby, neúsešné, Podávaním protizápalovo pôsobiacich liekov však môže zmenšiť intenzitu chorobných exacerbácií-nové vzplanutia chorobného procesu. No znižujú obranyschopnosť organizmu, a tým pádom je telo slabé, ochabnuté. Na miestach, kde sú nervy poškodené je narušené vedenie vzruchov, elektrické impulzy sa už nemôžu medzi rôznymi nervovými a telovými bunkami (napr. svalovými bunkami) šíriť bez zábran. Následkom sú poruchy telesných pohybov (motoriky) a zmyslového vnímania .
• poruchy videnia,
• ochrnutie svalstva,
• poruchy zmyslového vnímania,
• ochrnutie tváre,
• poruchy reči, neistota v chôdzi a trasenie rúk,
• časté močenie,
• psychické choroby
• Približne 80% pacientov so sklerózou multiplex pociťuje pri zvýšených vonkajších alebo telesných teplotách zhoršenie symptómov. Naproti tomu ochladenie vedie väčšinou k zlepšeniu stavu.

Vek, v ktorom sa ochorenie vyskytuje najviac, je medzi 20. a 40. rokom života, pričom ženy sú postihované častejšie než muži. Pred 10. a po 60. roku života je výskyt  choroby mimoriadne zriedkavý. Predpokladá sa však, že symptómy sa prejavia najskôr asi 10 rokov po začatí ochorenia.

Bolo to už dávno, oženil som sa, aj keď len na dva roky.

 

Žijem s tým už dlho, ale verím, že to bude dobré, som ten optimista

 

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/reflex/52692

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?