Moje malé radosti

Autor: Norbert Turai | 23.2.2012 o 12:51 | Karma článku: 10,24 | Prečítané:  843x

Celá spoločnosť v poslednej dobe žije kauzou Gorila, či predčasnými voľbami. Priznám sa, aj mňa tieto témy zaujímajú. Ale moje témy sú trochu iné, také každodenné boje, radosti, trápenia a smútky. V poslednej dobe sa mi zhoršil  zdravotný stav. Angínové ochorenia sclerosis multiplex nepomáhajú. Skôr naopak. Aj tútu zimu som ich prekonal niekoľko a odzrkadlilo sa to na mojom fyzickom stave.

Napríklad, už oveľa dlhšie píšem. Pár mailových správ trvá napísať nekonečné minúty. Ale tá radosť, keď mail odošlem, na nezaplatenie! Pravá ruka sa totiž chveje. Do ľavej už neviem uchopiť ani lyžičku.

Mojou ďalšou radosťou je, keď sa pomaly najem, ale oveľa väčšou , ak tu mám niekoho, kto mi s jedením pomôže.

Obliekanie. Tak to je každodenné trápenie. Ale ak sa to podarí v celkom dobrom čase, o to je to radostnejšie. Darmo je, moje životné úkony sa náramne sťažili.

Nasadanie na vozík je ďalšou každodennou, pre mňa veľmi náročnou fyzickou skúškou. Ak nasadnem, v duchu jasám. Ak nie.... Kolená mám obité do tmavomodra. Horšie je to s ľavobokom, tak ten mi musí chodiť ošetrovať sestrička.

Napokon je to osobná hygiena. Pretože môj bytík je dokonale bariérový, potrebujem aspoň dvakrát týždenne silného chlapa, kto ma z vozíka prenesie do vane. Preto najväčšou mojou radosťou je, ak sa krásne osprchovaný, voňavý môžem večer dostať späť do postele.

A tu by som potreboval nejakého osobného asisistenta, pretože moji blízki to nezvládajú.

Neviete o niekom?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?